MINA Coin ve Bu 4 Altcoin’den Liste Dahil Sıcak Haberler Var!

OKX 4 Nisan’da Zeus Network’ü (ZEUS) listesine ekleyeceğini duyurdu. Xterio, AltLayer ile birlikte çalışacağını bildirdi. Ellipsis Labs, 20 milyon dolarlık Seri A finansmanını tamamladı. Pendle, TVL ve işlem hacminde rekor kırdı! Mina (MINA Coin) ekibi, devnet yükseltmesinin 9 Nisan’da gerçekleşeceğini duyurdu. İşte detaylar…

PENDLE, MINA Coin ve bu 3 altcoin’den haberler var!

OKX, Zeus Network’ü (ZEUS) listeleyecek

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsaları listelerini güncellemeye devam ediyor. Önde gelen kripto borsası OKX 4 Nisan’da Zeus Network’ü (ZEUS) listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu doğrultuda, ZEUS/USDT spot ticaretini 4 Nisan saat 22:00’de açacak. Zeus Network, Jupiter LFG Launchpad’in ilk projesi. On-chain verilere göre, ZEUS işlem hacmi, açılışından sadece 20 dakika sonra 100 milyon doları aştı. Ayrıca, token gün içinde 0,7 dolardan 1 dolara kadar bir artış gördü. Yazı sırasında ise 0,83 dolardan el değiştiriyordu.

Xterio, AltLayer ile birlikte çalışacak

Blockchain oyun yayıncısı Xterio, AltLayer ile birlikte çalışacağını bildirdi. Bu kapsamda, Optimism ve EigenDA’nın desteklediği çığır açan bir Layer 2 ağı Xterio Chain’i oluşturacaklar. İşbirliği, büyüyen AI tabanlı Web3 oyun dünyasını tanımlamayı amaçlıyor. Xterio, hızlı sonuçlandırma, yenilikçi yeniden yapılandırılmış rollup yetenekleri, üst düzey güvenliği ve likiditesiyle gurur duyuyor. Böylece, oyun meraklılarının sürükleyici Web3 oyunları oluşturması, paylaşması ve bunlara katılması için bir platform oldu.

Ellipsis Labs, 20 milyon dolarlık Seri A finansmanını tamamladı

Ellipsis Labs, Paradigm liderliğinde ve Electric Capital’in katılımıyla 20 milyon dolarlık Seri A finansmanını tamamlandı. Şirketin ilk ürünü, Şubat 2023’te piyasaya sürülen Phoenix adlı merkezi olmayan bir borsa. Şirket, halka açık kullanıcı arayüzünü geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürdü. Şirket yaptığı açıklamada, fonların DeFi’nin erişilebilirliğini ve şeffaflığını geleneksel piyasaların verimliliği ile birleştirirken “yeni bir finansal ekosistem yaratma ve yüksek verimli Blockchain’de rekabetçi finansal ürünler sağlama” çabalarını hızlandıracağını söyledi. Geçtiğimiz Ağustos ayında Ellipsis Labs, Electric Capital liderliğinde 3,3 milyon dolarlık bir tohum turunu tamamladı.

Pendle, TVL ve işlem hacminde rekor kırdı!

Pendle isimli verim platformu, 4 milyar dolarlık toplam kilitli değere ulaştı. Ayrıca, 10 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. Platformda tutulan kripto değeri ise %4,95 arttı. Pendle’ın temel fikri, getiri getiren varlıkları dayanak varlık ve getiri olarak ikiye ayırarak ayrı ayrı alınıp satılabilmesini sağlamak. Platformdaki işlem hacminin 10 milyar dolara ulaşması popülerlik kazandığını gösteriyor.

Pendle, ETH restaking patlamasından önemli ölçüde fayda sağlıyor. Ayrıca, çoğunlukla ETH ve buna bağlı likit restaking tokenleri üzerinde yoğunlaşan ticareti barındırıyor. Bu likit restaking platformlarından gelen girişler, Pendle’deki değeri artırdı. Örneğin, likit restaking platformu EtherFi’den gelen weETH varlıkları geçen hafta %13 arttı. Pendle şu anda 263.442 weETH tutuyor. Benzer girişler aynı zamanda Renzo isimli bir likit yeniden alım protokolünden de geliyor.

Mina Network (MINA Coin) önemli yükseltmeyi duyurdu!

Mina (MINA Coin) ekibi, devnet yükseltmesinin 9 Nisan’da gerçekleşeceğini duyurdu. Bu yükseltme, ZK programlanabilirliği ve diğer önemli özellikleri getirecek. Dolayısıyla bu yükseltme Mina (MINA Coin) için çok önemli. Ekip, komut dosyalarının ve arşiv node’u taşıma araçlarının sağlamlığını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca farklı geçiş senaryolarına hazırlanmak için devnet ve main-net yükseltmelerinin uçtan uca simülasyonlarını gerçekleştirdiler.

Ekip, yükseltme sürecinde sorun gidermek ve yardım sağlamak için ekosistem ortaklarıyla yakın bir şekilde çalışıyor. Main-net yükseltmesi için zaman çizelgesi, devnet yükseltmesinin sonuçlarına ve gerekli iyileştirmelere bağlı olacak. Ekip, somut tarihlere sahip olmamanın sinir bozucu olabileceğini kabul ediyor. Ancak main-net yükseltme zaman çizelgesini doğru bir şekilde tahmin etmek için devnet yükseltmesi hakkında geri bildirim arıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir